Edebiyat Seminerleri
Klasik Okumaları bir edebiyat incelemesi ama bu seminerlerde klasik eserlerin izini sürmekle edebiyat okumalarına girişmenin ötesine geçerek, modern Avrupa ya da “Batı” tarihinin dönüşümünü de kavrayabileceğimizi göstermeyi umuyorum. Bu anlamıyla klasik mertebesindeki temel metinler üzerinden Avrupa kültürü ve tarihinde 400 yıllık bir yolculuğa çıkacağız.

Bu yolda ana eserlerimiz romanlar olacak. Romanın gelişim seyrini izlemek bize içinden çıktığı modern toplumun dönüşümüne dair çok daha kesin ipuçları sunar. Fakat düzyazı türünün daha eski bir örneği olan tiyatro eserleri de okumalarımıza konu olacak, zira ne Shakespeare’siz ne Brecht’siz bir Batı tarihi ya da çağdaş yaşam düşünülebilir. Bugün düşündüğümüzden ya da bildiğimizden çok daha fazlasını bu kurucu metinlere borçluyuz.

Seminerlerimiz online olacak.

Tek bir tanesine de katılabilirsiniz hepsine de.

Çalışarak ya da kitapları okuyarak gelme zorunluluğu yok. Aslında ilginizin diri olması haricinde hiçbir zorunluluk yok.

Tek seminer
300 TL
Tüm konferans (4 seminer)
1000 TL
4 konferanslık paket (16 seminer)
3600 TL

© FBA ENGLISH. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfasındaki Gönder butonuna tıkladığınızda kişisel verilerinizin Gizlilik Politikası uyarınca işleneceğini kabul etmiş sayılırsınız.

Made on
Tilda