SHAKESPEARE

SEMİNERLERİ

Grup tartışmaları
Her hafta yeni bir seminer
75 dakika/seminer
İşleyiş: İlk bölümde sunumun ardından ikinci bölümde soru-cevap ve tartışma. Seminer öncesinde katılımcılara ilgili metinlerden küçük parçalar yollanacak. Seminer sonunda bir okuma listesi paylaşılacak.
Neler konuşacağız?
Shakespeare neden Batı kültürünün kurucu öğesidir? Shakespeare’in tarihi neden “gerçek Shakespeare o Shakespeare mi?” sorusunun da sorulmasının tarihi olmuştur? Neden sayısız düşünür Shakespeare ile temellük edici bir ilişki kurmuş, Shakespeare'i "en iyi" kendisinin anladığını iddia etmiştir? Ozanın bugün bize söyleyeceği bir şeyler var mı yoksa bu da söylene söylene meşruiyet kazanmış bir basmakalıp ifade mi? Kanonda yerini almış dört eser üzerinden bu soruların peşine düşeceğiz.
Shakespeare Seminerleri
6 Ağustos Pazar
14:00
6 Ağustos Pazar
14:00
Hamlet
Hamlet neden harekete geçemedi? Ophelia neden bir acıma nesnesi olarak görülemez? Hayalet salt bir sanrı mıydı? İncil ve Kuran’dan da sonra üzerine en fazla yorum yapılmış eser olan Hamlet'in bugün bize anlatacağı neler var?
_______________
20 Ağustos Pazar
14:00
20 Ağustos Pazar
14:00
IV. Henry
Shakespeare'in gerçekten de Hamlet'ten sonra yarattığı en büyük karakter Sir John Falstaff olabilir mi? Neden bu oyun bugün gölgede kaldı peki?
_______________
3 Eylül Pazar
14:00
3 Eylül Pazar
14:00
Romeo ile Juliet
Romeo ile Juliet sulugözlü bir aşk hikayesi mi? Peşin hükümlerden sıyrılıp acaba bir daha mı okusak?
_______________
17 Eylül Pazar
14:00
17 Eylül Pazar
14:00
Othello
Bir edebiyat eseri adını aldığı başkarakterden bile daha büyük bir karakter çıkarabiliyorsa, Othello kadar Iago'nun da bize söyleyecek bir sözü var demektir.Desdemona'yı da unutmadan ama...
_______________

Seminerlerimiz online olacak.

Tek bir tanesine de katılabilirsiniz hepsine de.

Çalışarak ya da kitapları okuyarak gelme zorunluluğu yok. Aslında ilginizin diri olması haricinde hiçbir zorunluluk yok.

Tek seminer
300 TL
Tüm konferans (4 seminer)
1000 TL
4 konferanslık paket (16 seminer)
3600 TL

© FBA ENGLISH. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfasındaki Gönder butonuna tıkladığınızda kişisel verilerinizin Gizlilik Politikası uyarınca işleneceğini kabul etmiş sayılırsınız.

Made on
Tilda